The Rain Dizi Konusu ve Karakterleri | Saglamblog
rain dizisi

The Rain Dizi Konusu ve Karakterleri

Danimarka yapımlı fantastik ve gerilim dolu dakikalı yaşatan The Rain dizisi yayınlandığı ilk sezonuyla Türkiye de trendler listesine girmeyi başarmıştı.Ve ondan sonra 2.sezonu merakla beklenirken 3.sezonuyla biraz hayal kırıklığı da olsa finali yaptılar.Bir yaz dizisi kıvamında olan Rain dizisi genç oyuncu kadrosu ve bir virüsün dünyaya yayılıp insan ırkını yok etme noktasına gelmesiyle de seyirciler de ilgi uyandırıyor.Bu yüzden diyorum ki ; “Ekranlarınızın başına geçin ve birinci bölümü açıp ona bir şans verin 🙂 “

Bilim kurgu ve fantastik havasını bir arada hissettiren Rain dizisi dünyanın en güvenli ve yüksek refah seviyesine sahip ülkelerinden biri olarak bilinen İskandinavya da başlıyor.Hikayemiz de yağmurla birlikte dünyaya karışan ve bütün her şeyin canlılığını alıp götüren ölümcül bir virüse karşı insanlığın verdiği savaşa tanıklık ediyoruz.

Yağmurla birlikte havadan bütün dünyaya doğru yayılan tehlikeli virüs bir çok insanı öldürmüş ve bazıları da yıllarca yer altı sığınaklarında yaşayarak hayatta kalmayı başarmışlardır.Ancak bitmeye başlayan yiyeceklerinden dolayı artık dışarıya çıkma vakti gelmiştir ve onlardan biri olan Simone ile kardeşi Rasmus da dış dünyaya geri dönerler.Daha sonra kardeşler babalarını yeniden bulduklarında ise Rasmus’un da bu virüsün taşıyıcısı olduğunu öğrenirler ve her şey yeniden değişmeye başlar.

The Rain Dizi Karakterleri,Oyuncuları

rain-rasmus

Daha küçük bir çocuk iken ablasıyla birlikte ölümcül virüsün pençesinde kalan Rasmus yıllarca bir sığınakta hayatı öğrenmeye çalışır.Ablasının korumaya çalıştığı Ramus virüsü taşıdığını duyduğunda ise her şey değişir.

2000 doğumlu olan genç oyuncu ilk rolünü Kafes adlı filmde oynayarak yapmıştır ve oyunculuk kariyerine Rain dizisiyle devam ediyor.

Babası ve annesiyle virüs yaşandığı sırada ayrılmak zorunda kalan Simone küçük kardeşini korumakla görevlidir.Onun hayatını korumak için her şeye hazır olsa da insanlara karşı merhametli biridir.Bir süre sonra tanıştığı insanların grup lideri olur.

Bir asker olan Martin silah kullanmakta uzman ve bir savaşın ortasında hayatta kalmakta çok iyidir.Simone ile tanıştıktan sonra onları kötü insanlardan korumayı kendine görev edinen Martin grubun lideri olur.Sert biri olan Martin acımasız ve zekidir.

Kız arkadaşı Lea ile birlikte hareket eden Jean yeni insanlarla tanışmaktan çekinen ve öz güvensiz biridir.İnsanlarla yaşadığı kötü bir olay sonrasında onlardan uzak kalıp, tek başına hayatta kalmayı tercih etmektedir.Ancak Simone ve grubuyla tanıştıktan sonra onlara güvenir.

Dizinin her bir sezonu 6 bölümden oluşuyor ve 3.sezonuyla Netflix ekranlarında finali yaptı.Sürükleyici virüs konulu yapımları seviyorsanız oyuncularıyla ve fantastik havasıyla çerez tadında bir dizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yangın merdiveni-Yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-kardelen çiçeği hikayesi-yangın kapısı fiyatları-ucuz yangın kapısı-yangın kapısı-yangın kapısı firmaları -yangın kapısı imalatı- yangın merdiveni fiyatları-yangın merdiveni fiyatları-yangın kapısı-yangın merdiveni- yangın merdiveni fiyatları-yangın merdiveni fiyatları-yangın kapısı-yangın merdiveni-siyah kalp anlamı-sevgiliyi telefona kaydetme-dede sözleri-baba sözler