Htcaccess dosyası nerede bulunur ? | Saglamblog
htcaccess nerede

Htcaccess dosyası nerede bulunur ?

Bugün blogum için Ücretsiz SSL ayarlarını yapmak istediğimde htcaccess dosyasının içeriğine de kodlar eklemem gerekiyor ancak htcaccess dosyasını CPanel de arattığımda bulamıyordum.Sonra öğrendim ki Filezilla programı üzerinden giriş yaparak erişebiliyoruz.

Htcaccess dosyası web sunucu yapılandırma ve web sitenizi yönetmeye yarayan bir sayfadır.Web paneliniz de gizli olarak yer alır ve FTP ile ayarları yaptığınızda ancak görebilirsiniz.Bu dosyada düzenlemeler yaparak istediğiniz ayarları aktif yada pasit edebilirsiniz.Ayrıca bu dosya ile klasörleri erişim yetkisi verebilir,şifreleyebilir yada herkesin erişmemesini sağlayabilirsiniz.

Htcaccess dosyası nerede ?

Genel olarak ana dizin içerisinde yer alan dosyayı öncelikle görebilmek için Filezilla FTP programıyla panelinize bağlanın.Bu arada dosyayı bulamıyorsak oluşturmak da aslında çok basit.

İlk olarak sunucu kısmından “Gizli Dosyaları Görüntüle” seçeneğini işaretliyoruz.

Daha sonra .htcaccess dosyası Public_html klasörünün içerisinde bulunuyor.Onu indirip düzenleyebilir ve tekrar geri yükleyebilirsiniz.

htcaccess klasörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

streak ne demek-priv hesap isimleri-yeğen sözleri-kuzen sözleri-saxenda kullanıcı yorumları-efexor kullanıcı yorumları-kızlara güzel sözler -yangın merdiveni-Yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-priv isimleri-kardelen çiçeği hikayesi-yangın kapısı fiyatları-ucuz yangın kapısı-yangın kapısı-yangın kapısı firmaları -yangın kapısı imalatı- yangın merdiveni fiyatları-yangın merdiveni fiyatları-klan isimleri-yangın kapısı-yangın merdiveni