Çalıkuşu Gerçek Bir Hikaye Mi ? | Saglamblog

Çalıkuşu Gerçek Bir Hikaye Mi ?

Sabırla beklediği ,her şeye rağmen vazgeçmediği küçük Çalıkuşu‘nun Kamran’a duyduğu büyük aşk hikayesi gerçek bir yaşamdan esinlenerek mi yazılmış ? Usta yazar Reşat Nuri Güntekin’in kalem aldığı eser Çalıkuşu Osman son dönemlerinde yaşanmış bir hikayeye odaklanıyor.

Feride karakterinin o zamanlar da yaşamış olan Feride Polat adındaki birinden esinlenerek hayat hikayesinin yazıldığı düşünülüyor.Yaani gerçek bir yaşamdan uyarlanmış olması büyük bir ihtimal..Çalıkuşu hem romanında hem dizilerinde olsun yüreğimize dokunan aşkıyla yıllar geçse de kaybolmayan destansı bir hikaye..

Çalıkuşu Dizi Tanıtım Ve Karakterleri

Yazımı Çalıkuşu replikleri ile sonlandırmak istiyorum 🙂

Daha o gün anlamıştım Feride, ben ömrümce seninle sınanacaktım. Çünkü insan daima en sevdiğiyle sınanır…

Ben elimi uzatınca sen kaçmasan,Sen elini uzatınca ben bırakmasam ?

Bundan sonra varlığım sadece senin için atan..bir kalpten ibaret olacak..


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

streak ne demek-priv hesap isimleri-yeğen sözleri-kuzen sözleri-saxenda kullanıcı yorumları-efexor kullanıcı yorumları-kızlara güzel sözler -yangın merdiveni-Yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-yangın merdiveni-priv isimleri-kardelen çiçeği hikayesi-yangın kapısı fiyatları-ucuz yangın kapısı-yangın kapısı-yangın kapısı firmaları -yangın kapısı imalatı- yangın merdiveni fiyatları-yangın merdiveni fiyatları-klan isimleri-yangın kapısı-yangın merdiveni